Malowanie drzwi wewnętrznych

Zaprojektowanie idealnego domu oznacza uwzględnienie wyglądu każdej powierzchni wnętrza. Jednak większość właścicieli domów skupia się na ścianach, zaniedbując to, co może być jedną z najpiękniejszych nieruchomości w domu: drzwi wewnętrzne. Malowanie drzwi wewnętrznych może nadać pomieszczeniu akcent kolorystyczny, powiększyć małe przestrzenie lub uwydatnić piękną stolarkę. Znajomość odpowiedniej kolorystyki drzwi wewnętrznych może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało naprawdę wykończone. Ale jaki jest najlepszy kolor drzwi wewnętrznych?

 

Oczywiście najlepszy kolor do Twojego domu to ten, który najbardziej Ci się podoba i wywołuje uśmiech na Twojej twarzy, ale chcielibyśmy przynajmniej wskazać Ci właściwy kierunek. Kolor drzwi może zdziałać magiczne rzeczy w Twojej przestrzeni. Oto niektóre z naszych ulubionych pomysłów na kolory drzwi wewnętrznych.

 

Jaki jest najlepszy kolor drzwi wewnętrznych?

Kolory farb do drzwi dla małych pomieszczeń

W przypadku małych pomieszczeń i przestrzeni drzwi mogą rozbić przestrzeń na ścianie i sprawić, że pomieszczenie lub wejście będzie wyglądało na jeszcze mniejsze. Dlatego ważne jest, aby spróbować pomalować drzwi na ten sam kolor co ściana i wykończenia, ponieważ ta technika może sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne. Spróbuj zachować małe przestrzenie w klasycznych, neutralnych paletach, takich jak kremy lub biele, aby pokój wydawał się jeszcze większy.

Schematy kolorów drzwi do przestrzeni historycznych

Historyczne drzwi wewnętrzne są często skomplikowane, z pięknymi starymi detalami, takimi jak panel i wykończenia. W zależności od ogólnego zużycia lub jeśli były wcześniej malowane, świeża warstwa lakieru do wykończenia wnętrza może jeszcze bardziej wyróżnić te piękne detale.

Malarze wnętrz zazwyczaj malują zabytkowe domy nawiązując do czasów, w których zostały zbudowane. Nie oznacza to jednak, że Twoje ściany i drzwi muszą być ciężkie lub obskurne! Zamiast tego wybierz zaktualizowane wersje historycznych kolorów. Na przykład bardziej nowoczesny „greige” jest świetnym odświeżeniem starszych, szarych kremów.

Kolory farb do drzwi wewnętrznych do dużych pomieszczeń

Większe przestrzenie mogą wytrzymać nieco więcej ciosu, więc drzwi wewnętrzne można pomalować na odważniejszy kolor, jeśli masz na to ochotę. Ale zanim wyrzucisz jasnożółty, najpierw pomyśl o ogólnej kolorystyce swojego domu i upewnij się, że twoje świeżo pomalowane drzwi będą pasować.

Aby uzyskać odrobinę koloru, użyj bardziej skoncentrowanego odcienia z tej samej rodziny kolorów. Na przykład klasyczny granat na drzwiach wewnętrznych będzie świetnie wyglądał w domu, w którym przeważają inne odcienie niebieskiego. Jeśli chcesz czegoś bardziej intensywnego, wybierz akcent kolorystyczny, który już stosujesz w innych częściach domu. Pamiętaj tylko, że im odważniej pójdziesz z drzwiami, tym bardziej odciągną one wzrok od innych części pokoju.

Inne pomysły na kolor drzwi wewnętrznych

  • Zamień swoje neutralne. Zamiast wybierać delikatną szarość na ścianach i utrzymywać białe drzwi i wykończenia, spróbuj zamienić je na nowy, szykowny wygląd.
  • Wypróbuj kolor off-black. Tak, czerń jest zarówno neutralna, jak i klasyczna! Ten kolor może pomóc drzwiom zniknąć z tła, ale nadal wyglądać dobrze. Upewnij się jednak, że wybierzesz bardziej stonowaną czerń, która złagodzi kolor i uniknie ostrych kontrastów.
  • Maluj szczegóły. Jeśli posiadasz drzwi z panelami i wykończeniami, ekspert od malowania wnętrz pomoże Ci podkreślić ich piękne detale farbą.

Wskazówki dotyczące malowania drzwi wewnętrznych

  • Pomyśl o wyborze farby do drzwi wewnętrznych z pewnym połyskiem do drzwi wewnętrznych. Uchwyty i powierzchnie dość szybko się brudzą, a połysk pomoże w wycieraniu i czyszczeniu.
  • Drzwi — podobnie jak schody — mogą wymagać skrupulatnego przygotowania, aby były odpowiednio pomalowane i odporne na zużycie. Zawsze wprowadzaj profesjonalnych malarzy, którzy rozumieją ten krok.
  • Jeśli twoje drzwi z litego drewna są obecnie niepomalowane, ale nadal wymagają trochę TLC, malarze wnętrz mogą być w stanie ponownie zabarwić twoje drzwi. Zapytaj malarza, zanim zakryjesz coś z potencjałem.
  • Wreszcie drzwi wewnętrzne wymagają precyzyjnych technik malowania, aby uniknąć smug, zacieków i nierówności farby. Zdecydowanie zalecamy sprowadzenie profesjonalistów do tego zadania. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze oraz sprawi, że Twoje drzwi pozostaną piękne na dłużej.

 Specjaliści od malowania drzwi wewnętrznych

Od wyboru odpowiedniego koloru farby, po właściwe prace przygotowawcze i stosowanie specjalistycznych technik, nasi malarze wnętrz wiedzą, co zrobić, aby Twoja farba do drzwi wyglądała świetnie i trwała.