I never oubted you for a second


Nietrzymanie moczu to wstydliwa dolegliwość, która w głównej mierze dotyka kobiet i nawet tych w stosunkowo młodym wieku (wysiłkowe nietrzymanie moczu). Wyciek moczu jest zawsze objawem, który powinien budzić niepokój i nie wolno go lekceważyć! Skąd bierze się ta dolegliwość i jak z nią walczyć?

Nietrzymanie moczu nazywane też Urinary Incontinence to problem medyczny zdiagnozowany u ok. 30-40% kobiet. Polega na niekontrolowanym (częściowym lub całkowitym) wypływie moczu z pęcherza. Oczywiście pojawia się też u mężczyzn, ale dużo rzadziej i jest związany z przerostem gruczołu krokowego.

Vessemis Vita – naturalna receptura na nietrzymanie moczu

Vessemis Vita to plastry nasączone ekstraktem z ziół, które wspierają walkę z nietrzymaniem moczu. Po pierwsze wzmacniają układ moczowy i regenerują ścianki pęcherza, po drugie regulują pracę wypieracza pęcherza. Vessemis Vita wspiera też usuwanie bakterii z układu moczowego.  Dzięki temu pozwalają szybko zniwelować krępujący problem nietrzymania moczu.

Bezpiecznie, Bez wstydu i Naturalnie!

Czy dotyczy mnie problem nietrzymania moczu?

Odpowiedz sobie szczerze na poniższe pytania i przekonaj się czy dotyczy Cię problem z popuszczaniem moczu:

 • Czy w ciągu nocy budzisz się kilka razy celem wizyty w toalecie?
 • Czy podczas gwałtownego śmiechu lub kichania zdarza Ci się popuścić mocz?
 • Czy ciągle czujesz parcie na pęcherz?
 • Cierpisz na przerost prostaty (dotyczy mężczyzn)?
 • Czy pojawia się u Ciebie problem z oddaniem moczu w toalecie lub bardzo słaby strumień moczu?

Vessemis Vita – jak działa?

Jeśli jesteś w grupie osób, które cierpią na nietrzymanie moczu to pewnie żyjesz w ciągłym strachu, że „to” wydarzy się podczas rodzinnego obiadu, na kawie z przyjaciółką czy na spacerze. Plastry Vessemis Vita to naturalny i dyskretny sposób na walkę z popuszczaniem moczu.

Zaznaczmy, że preparat jest rekomendowany do walki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu lub tzw. nadreaktywnym pęcherzem (inkontynencja spowodowana parciem). Plastry wspierają też walkę z infekcjami pęcherza, które objawiają się: bólem lub pieczeniem podczas oddawania moczu, ciągłym uczuciem parcia na pęcherz.

Vessemis Vita powoduje między innymi:

 • Zmniejszenie stanu zapalnego, zlikwidowanie bólu, pieczenia czy świądu
 • Wzmocnienie pęcherza od środka oraz lepsze ukrwienie mięśni odpowiadających za prawidłową pracę układu moczowego.

Vessemis Vita – składniki:

Sprawdźmy, co zawierają plastry

Olej z pestek dyni – naturalne składniki zawarte w pestkach dyni wzmacniają układ moczowy (zwłaszcza w okresie menopauzy lub jego infekcji) i wspierają pracę nerek. Dynia reguluje skurcze mięśniowe, co pozwala utrzymać prawidłową pracę pęcherza. Warto wiedzieć, że olej z pestek dynii równiez zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych!

Perz właściwy – pospolita roślina bogato występująca na naszej północnej półkuli. Bardzo często jest wykorzystywana do celów leczniczych ze wzgledu na wysoką zawartość olejków eterycznych, kwasów krzemowych, kwasów organicznych, związków fenolowych. Perz już od wieków był stosowany w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych, ze względu na swoje działanie diuretyczne poamga również w łagodnym przeroście prostaty, które też jest związane z nietrzymaniem moczu.

Witaminy z grupy B (B6, B1, B12, B2) – wzmacniają mięśnie, również te układu moczowego, co zmniejsza popuszczanie moczu na skutek wysiłku czy nadmiernego parcia.

Vessemis Vita plastry – opinie:

Bożena, 56 lat

Gdy weszłam w okres menopauzy zaczęłam cierpieć na popuszczanie moczu. Na początku było to dosłownie kilka kropelek, niestety problem z czasem narastał! W pewnym momencie musiałam zakładać specjalnie pieluchomajtki, aby nie nabawić się krępujących plam na odzieży. O plastrach Vessemis Vita przeczytałam w Internecie i z wielką nadzieją zamówiłam pierwsze opakowania. Moje problemy z nietrzymaniem moczu zniknęły, a ja jestem pewna siebie w każdej sytuacji!

Bogdan, 48 lat

Tak jak ojciec nabawiłem się przerostu prostaty, ale co gorsza pojawił się też problem z nietrzymaniem moczu. Byłem załamany, czułem się jak starzec, a moja pewność siebie spadła do zera! Żona kupiła mi w prezencie plastry Vessemis Vita. Ja to sceptycznie podchodzę do takich rzeczy, ale nie chciałem sprawiać żonie przykrości. Zacząłem stosować i zadziałało! Żona zmusiła mnie do wysłania pozytywnej opinii. Polecam wszystkim panom!

Vessemis Vita – cena i gdzie kupić?

Czy można kupić plastry Vessemis Vita w aptece lub na allegro? Niestety nie, preparat można nabyć tylko przez Internet na stronach partnerskich. Otrzymujemy za to wysoki rabat za dołączenie do klubu rabatowego – dzięki temu za opakowanie plastrów Vessemis Vita zapłacimy tylko 157 zł, zamiast 317 zł. Dodatkowo możemy skorzystać też z Gwarancji Satysfakcji.

Nietrzymanie moczu  – rodzaje:

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu – dzieje się bezwiednie na skutek kichania, śmiechu czy kaszlu, gdy w pęcherzu dochodzi do wzrostu ciśnienia. Dotyczy tylko niewielkich objętości moczu i nie łączy sie z nocnym moczeniem czy problemem utrzymania moczu w ciągu dnia. To właśnie wysiłkowe nietrzymanie moczu pojawia się najczęściej po porodzie.
 • Popuszczanie moczu pod wpływem parcia (nadreaktywny pęcherz) – dochodzi do niego podczas parcia na pęcherz, przyczyną może być nadaktywność  wypieracza pęcherza, przyczyny występowania nie zostały do końca poznane. Może występować zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Często przydarza się podczas stosunku seksualnego.
 • Nietrzymanie moczu w wyniku przepełnionego pęcherza – ten typ najczęściej dotyczy panów, którzy cierpią na przerost prostaty. Może dochodzić do stałego lub tylko okresowego wyciekania moczu (pęcherz jest zbyt rozciągnięty, przepełnia się moczem)
 • Mieszana inkontynencja – pojawia się, gdy łączą się objawy z pozostałych rodzajów nietrzymania moczu

Przyczyny nietrzymania moczu

Dolegliwość ta może pojawić się na tle otyłości, zaparć czy przebytych schorzeń, również chorób nerwowych. U kobiet za nietrzymanie moczy w głównej mierze odpowiada poród (ponad 35% przypadków), menopauza (zmiana hormonów), osłabienie mięśni Kegla czy uszkodzenie mięśni dna miednicy. Mężczyźni cierpią na popuszczanie moczu, które jest związane z prostatą.

Nietrzymanie moczu może pojawić się po zabiegu cewnikowania lub po przebytej operacji usunięcia macicy. Warto wiedzieć, że dieta również ma wpływ: potencjalne czynniki mogące wywołać wyciek moczu to: czekolada, witamina C, alkohol, napoje gazowane czy kofeina!

nietrzymanie-moczu-przyczyny

Wzmacniamy mięśnie Kegla – wskazówki dla kobiet

Panie mogą walczyć z nietrzymaniem moczu poprzez regularne ćwiczenie i wzmacnianie mięśni Kegla (dodatkową zaletą będą również silniejsze doznania seksualne). Ćwiczenia są proste, można je wykonywać w ciągu dnia, z akcesoriami lub bez. Wystarczy rytmicznie zaciskać mięśnie krocza przez kilka sekund. Można też kupić specjalne kulki tzw. kulki gejszy, które ułatwią wzmacnianie mięśni Kegla.  Ćwiczenia należy wykonywać trzy razy dziennie przez minimum 3 miesiące – bardzo ważna jest tutaj systematyczność.  Warto pamiętać też o regularnym wypróźnianiu się – wstrzymywanie moczu może nasilać objawy oraz powodować rozwój infekcji układu moczowego.  

Co jeszcze warto zrobić?

– Wyeliminuj alkohol i kofeinę

– Jeśli cierpisz na nadwagę, postaraj się schudnąć

– Zadbaj o zdrowy styl życia i regularną aktywność fizyczną

Rate this post