jak dbac o nerki

Table of Contents


Nerki są ważnymi narządami w organizmie i jak samo jak dba się o serce czy wątrobę należy i nerkom poświęcić nieco uwagi. Dbanie o nerki uchroni nasz przed wieloma zaburzeniami, infekcjami a nawet chorobami. Oto kilka rad mających na celu profilaktykę nerek.

Krok 1

Nie nadużywaj spożycia napojów gazowanych. Co prawda dają orzeźwienie w czasie gorącego dnia, ale woda również, a nie wpływa ona negatywnie na funkcjonowanie nerek, a wręcz przeciwnie. Woda pomaga utrzymać nerki w doskonałej kondycji. Natomiast dwutlenek węgla zawarty w napojach gazowanych prowadzi do erozji nerek. Najlepiej pić co najwyżej jedną porcję napoju gazowanego na 2-3 dni.

Krok 2

 Nie lekceważ infekcji dróg moczowych, gdyż nieleczona dolegliwość może prowadzić do infekcji pęcherza moczowego oraz infekcji nerek. Jednak wcześnie zdiagnozowana infekcja dróg moczowych jest łatwo i szybko leczona przy pomocy antybiotyków.

Krok 3

Nie nadużywaj zażywania leków. Zdarza się, że zażywasz leki bez recepty na ból, przeziębienie i inne dolegliwości pl.wikipedia.org? Jeśli będziesz przyjmować zbyt dużo takich leków ucierpią na tym nerki. W profilaktyce zdrowych nerek ważne jest niezatruwanie organizmu dużymi dawkami również substancji, które znajdują się w lekach bez recepty. Jeśli nie jesteś pewien co do dawkowania leków skonsultuj się z lekarzem, gdyż nie warto ryzykować.

Rate this post