close up on blood vessels


Dializa w szpitalu może być uciążliwa i wiązać się z wieloma godzinami spędzonymi w przychodni. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla osób oczekujących na przeszczep nerki jest dializa w domu. Jeszcze do niedawna taka opcja nie była możliwa, teraz natomiast, dializę można wykonać nie tylko w domu, ale także nawet podczas snu.

Zalety dializy w domu

Na nowoczesnym sprzęcie zyskują obie strony – szpitale są odciążone, a pacjent z przewlekłą niewydolnością nerek nie musi wychodzić z domu chcąc przeprowadzić dializę. Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby jedna osoba mogła go obsługiwać, najważniejsze przy tworzeniu były wygoda oraz oszczędność. Jednak taki sposób dostępny jest tylko dla tych, którym wystarczy dializa otrzewnowa, czyli taki rodzaj oczyszczania krwi, w którym nie jest ona wyprowadzana na zewnątrz organizmu. Chcąc przeprowadzić hemodializę, w której krem jest filtrowana poza organizmem, trzeba wybierać się na zabiegi do szpitala.

Zalety sprzętu do dializ w domu

Główną zaletą domowego sprzętu do przeprowadzania dializ jest podniesienie komfortu życia. Taka dializa przeprowadzona podczas snu, oprócz tego że jest bezpieczna, oferuje chorym na przewlekłą niewydolność nerek większą swobodę. Czas, które te osoby przeznaczyłyby na zabieg, mogą w ciągu dnia spożytkować w inny sposób. Urządzenie to jest małe, poręczne, nie wymaga ani zasilania elektrycznego, ani igieł. Chcący mogą je nawet zabierać w podróż.

Na razie urządzenie to, pod nazwą Libertyn Cycler, dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak specjaliści z tej dziedziny dokładają wszelkich starań, aby takie rozwiązanie było w szybkim czasie dostępne również w Europie.

Rate this post